MARKETING A PR AGENTÚRA

Partner na cestách

CYKLOMÁNIA

Stepné jazero so svojou priemernou hĺbkou 1,5 m patrí medzi najkrajšie vodné plochy

a svojimi výbornými podmienkami pre vodné športy tak láka priaznivcov

windsurfingu, kitesurfingu ako aj jachtingu

Severný Burgenland

Trasa
"Kvitnúce čerešne"
Dĺžka: 44 km

Stredný Burgenland

Trasa
"Červené víno"
Dĺžka: 36 km

Južný Burgenland

Trasa
"Vinárska idyla"
Dĺžka: 121 km

Už oddávna je toto najväčšie stepné jazero strednej Európy so svojím rovným pobrežím
a romantickým pásmom trstiny považované za obľúdený a dovolenkový cieľ.

TOP TRAVEL COUNTRY

Dovolenka v panónskom štýle

Je mnoho dôvodov, prečo navštíviť tak rozmanitú oblasť krajiny,
možno pre jej fascinujúcu flóru a faunu alebo pre jej charakteristickú a slnečnú časť,
ktorá sa vyznačuje takmer stredomorským počasím plného slnka a vody
Spoznávajte krok za krokom krásu a rozmanitosť tohto jedinečného miesta v srdci Európy...najmä Neziderské jazero, ktoré je svetovým dedičstvom UNESCO

NEUSIEDLER SEE CARD

Neziderská karta

Výhody, ktoré Vás potešia

Zažijete viac...

Objavte pôvab a výnimočnosť tohto jedinečného a malebného miesta, ktorým je "Neziderské jazero" a využite tak skvelé podmienky na rôzne voľnočasové aktivity.
Prekvapí Vás rozsiahla sieť cyklistických ako aj turistických chodníkov v oblasti národného parku, kde načerpáte riadny dúšok pozitívnej energie.

aj to je panónia
  • Nezabudnuteľná prírodná scenéria
  • Bohatý výber wellness pobytov
  • Športové aktivity
  • Regionálna a chutná gastronómia
  • Kvalitné a vynikajúce vína
  • Kultúrne podujatia "open air"

TOP TRAVEL COUNTRY

Podnebie

Najdôležitejším faktorom, ktorý vplýva na jedinečnosť rakúskych vín, je geografická poloha krajiny. Rakúsko má síce takmer rovnakú zemepisnú šírku ako Burgundsko, teplotné rozdiely sú tu však výraznejšie.

Teplé slnečné letné a jesenné dni a chladné noci prispievajú k vzniku sviežich aromatických vín plnej chuti a jemného charakteru. Nikde inde na svete nechutia plné vína sviežejšie a svieže vína lahodnejšie.

Národný park

Cezhraničný Národný park Neusiedler See-Seewinkel svojou polohou a unikátnym miestom patrí do svetového dedičstva UNESCO.
Pri spoločnej návšteve počas prehliadok so sprievodcom môžete stretnúť zriedkavé druhy zvierat, ako aj nespočetné množstvo zaujímavých druhov vtákov.
Burgenland je ako stvorený na to, aby ste všedné dni nechali ďaleko za sebou a užívali si prírodu, stredomorskú klímu, vinice a unikátne Neziderské jazero.

Odrody

Rakúsko ma ideálne podmienky pre Ryzling rýnsky, Sauvignon Blanc, Muškát (Muskateller) a Pinot Blanc (Weissburgunder), ale tiež pre medzinárodne obľúbené odrody ako Chardonnay či Pinot Noir.

Skutočným pokladom sú však staré, domestikované odrody viniča na čele s Veltlínskym zeleným. Rakúske veľké Veltlíny zožali mnohé medzinárodné ocenenia a vplyvní kritici a gourment magazíny ich dnes považujú za jednu z najdôležitejších odrôd bielych vín na svete.

Netreba však zabudnúť ani na iné odrody: z bielych raritných odrôd je to Zierfandler, Rotgipfler alebo Ryzling vlašský, ktorý vyniká predovšetkým ako víno s prívlastkom. Lákavé sú aj lahodné červené vína: Zweigeltrebe, Frankovka, Svätovavrinecké či ružové Schilcher z odrody Blauer Wildbacher.

Kultúra

Nádherné pamiatky, zámky a hrady premenia vašu dovolenku v krajine slnka na neobyčajný zážitok. Vynikajúce koncertné siene, perfektné javiská a strhujúce festivaly so zárukou hudobných a divadelných predstavení špičkovej kvality.

KULINÁRSKE ZÁŽITKY
Ozajstný pôžitok na každý deň

Snúbenie jedla a vína

Rakúske vína sú vďaka svojmu kompaktnému telu a sviežosti geniálnymi sprievodcami pokrmov najrozličnejších kuchárskych štýlov a dopĺňajú škálu kuchýň celého sveta - od stredoeurópskej kuchyne, cez stredomorskú až po ázijskú, od etnických štýlov ku kuchyni fusion.

Samozrejme, rakúske víno má pevne "zapustené korene" aj vo veľkolepej kulinárskej tradícií Rakúska.

Akostné vína

Označenie "akostné víno" (Qualitätswein) môžu mať iba tie vína, ktoré sú vyrobené z niektorej z 35 schválených odrôd vínnej révy (prípadne cuvée niektorej z týchto odrôd), ktorá pochádza zo zákonom špecifikovaných vinárskych oblastí s kontrolovaným označením pôvodu.
Akostné vína podliehajú kontrole príslušných úradov a na ich etiketách môžete nájsť kód overenia kvality.
Symbol červeno-bielo-červenej rakúskej trikolóry na uzávere garantuje, že obsah fľaše zodpovedá kvalite vína uvádzanej na etikete.

KAM ZA VÍNOM?

TOP TRAVEL COUNTRY

Burgenland

Zažijete neobyčajné chvíle v krajine s rozmanitou prírodnou scénou

PRESS

Realizácia odborných ciest

GUIDE

Sprievodcovské služby

MARKETING

Workshop / Mediálne kampane